parallax background

Centrum Dialogu – system konferencyjny i nagłośnienia

Centrum Dialogu

Łódź

2013

Projekt i budowa systemu konferencyjnego i nagłośnienia dla Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

Nowoczesne centrum promujące wymianę międzykulturową

Budynek Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Parku Ocalałych został ukończony 9 sierpnia 2013 roku. Budowa centrum kosztowała około 14 mln zł. W budynku znalazła się m.in. sala audytoryjna na 196 miejsc, dwie sale seminaryjne i sala wystawowa. Budynek podzielony jest na trzy segmenty, które symbolizują przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Ma służyć przedsięwzięciom promującym wymianę międzykulturową.

Systemy audio-video

Zainstalowany w obiekcie system audio-video sali wielofunkcyjnej pozwala na prezentację filmów, pokazów multimedialnych, przeprowadzanie konferencji oraz kameralnych występów artystycznych. System projekcyjny jest oparty na wysokiej klasy projektorze marki Barco oraz elektrycznie rozwijanym ekranie o szerokości 6 metrów.

System konferencyjny oraz zintegrowanego sterowania

W sali wielofunkcyjnej przygotowano kompletny system pozwalający na tłumaczenia symultaniczne. W skład systemu wchodzą dwie kabiny tłumaczy, zgodne z normami ISO 140-4 i ISO 717-1, wyposażone w słuchawki, oświetlenie i pulpit tłumacza. Do zarządzania całym systemem w budynku służy centralny procesor sterujący CRESTRON, który oprócz kontroli systemu audiowizualnego oraz oświetlenia scenicznego, opartego na protokole DMX, zarządza również oświetleniem całego obiektu, działającym zgodnie z protokołem DALI.