System konferencyjny i nagłośnienia – Centrum Dialogu

Centrum Dialogu

Łódź

2013

Projekt i budowa, systemu konferencyjnego i nagłośnienia dla Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi

Nowoczesne centrum promujące wymianę miedzykulturową

Budynek Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Parku Ocalałych został ukończony 9 sierpnia 2013 roku. Budowa centrum kosztowała około 14 mln zł. W budynku znalazła się m.in. sala audytoryjna na 196 miejsc, dwie sale seminaryjne i sala wystawowa. Budynek podzielony jest na trzy segmenty, które symbolizują przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Ma służyć przedsięwzięciom promującym wymianę międzykulturową.

Systemy audio-video

Zainstalowany w obiekcie system audio-video sali wielofunkcyjnej pozwala na prezentację filmów, pokazów multimedialnych, przeprowadzanie konferencji oraz kameralnych występów artystycznych. System projekcyjny jest oparty na wysokiej klasy projektorze marki Barco oraz elektrycznie rozwijanym ekranie o szerokości podstawy 6m.

System konferencyjny oraz zintegrowanego sterowania

W sali wielofunkcyjnej przygotowano kompletny system pozwalający na tłumaczenia symultaniczne. W skład systemu wchodzą dwie kabiny tłumaczy, zgodne z normami ISO 140-4 i ISO 717-1 wyposażone w słuchawki, oświetlenie i pulpit tłumacza. Do zarządzania całym systemem w budynku służy centralny procesor sterujący CRESTRON, który oprócz kontroli systemu audiowizualnego oraz oświetlenia scenicznego opartego na protokole DMX zarządza również oświetleniem całego obiektu działającym zgodnie z protokołem DALI.