parallax background

Stadion Bruk-Bet Termalica Nieciecza – system nagłośnienia

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Nieciecza

2015

Projekt i integracja systemu nagłośnienia dla stadionu Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Stadion Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Stadion Sportowy Bruk‐Bet Termalica zlokalizowany jest w Niecieczy w powiecie tarnowskim. Po awansie drużyny do Ekstraklasy obiekt został gruntownie zmodernizowany oraz przystosowany do najnowszych standardów. Obecnie podzielony jest na dwie trybuny – trybunę otwartą oraz zadaszoną trybunę główną. Pod trybuną główną znajdują się pomieszczenia klubowe w tym szatnie drużyn, pomieszczenia osób funkcyjnych, sala konferencyjna z pomieszczeniem roboczym dla dziennikarzy.

System nagłośnienia dla stadionu Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Usługa wykonana przez nasz zespół polegała na zaprojektowaniu oraz wykonaniu kompleksowego nagłośnienia widowni z zachowaniem norm wyznaczonych przez PZPN. W tym celu użyto specjalistycznego oprogramowania do symulacji akustycznych BOSE Modeler®. Wykonane tam mapy akustyczne parametrów poziomu dźwięku oraz zrozumiałości mowy pozwoliły na dobranie odpowiednich kolumn głośnikowych zapewniających równomierne pokrycie dźwiękiem całej przestrzeni trybuny głównej.

Wyposażenie innych pomieszczeń stadionu

Projekt obejmował również wyposażenie pomieszczeń wewnętrznych stadionu – sal konferencyjnych, gabinetów, pomieszczeń VIP  przeznaczonych do przeprowadzania różnego rodzaju spotkań. Podobnie jak na stadionie wewnątrz obiektu zamontowano pełnozakresowe głośniki marki BOSE pracujące w systemie 100V. Transmisja sygnału audio w obiekcie została zrealizowana z użyciem protokołu Dante® firmy Audinate.