parallax background

Hotel Metropolis – nowoczesne systemy AV

Hotel Metropolis

Kraków

2014

Nowoczesne systemy AV i zarządzania dla Hotelu Metropolis w Krakowie

nowoczesne-systemy-av-grupa-clue-hotel-metropolis-systemy-konferencyjne-sterowania

Nowoczesne systemy dla ekskluzywnego hotelu

Nowoczesny obiekt Hotelu Metropolis położony jest w samym centrum Krakowa. Wizytówką hotelu jest jego nowoczesny design, a zatem i system audiowizualny musiał zostać dostosowany do wysokich wymagań pracowników, jak też gości hotelu. Hotel dysponuje powierzchnią zaadaptowaną na potrzeby centrum konferencyjnego. Atutem zaproponowanego przez nas rozwiązania jest pełna elastyczność zagospodarowania przestrzeni.

Systemy AV w hotelu

Wszystkie pomieszczenia, oprócz standardowego wyposażenia w sprzęt AV (projekcja, nagłośnienie), mają możliwość matrycowania sygnałów audiowizualnych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przełącznika matrycowego HDMI 4×4 marki Gefen, zintegrowanego z procesorem sterowania CRESTRON CP3.  Dzięki zastosowaniu czujników oraz automatyzacji ścian mobilnych, użytkownik może uzyskać w sumie 16 różnych sposobów funkcjonowania przestrzeni konferencyjnych, bez potrzeby ingerencji w system AV, a jedynie poprzez zmianę konfiguracji ścianek.

dystrybucja sprzętu av crestron

Zintegrowane systemy sterowania 

Zaprogramowany system sterowania automatycznie dostraja odpowiednie poziomy dźwięku i oświetlenia, w zależności od pożądanej konfiguracji ścian oraz uruchamia odpowiedni preset, wymuszający transmisję obrazu z konkretnego źródła/przyłącza do odpowiadającego mu projektora. O wyświetlanie na ekranach obrazu o dopasowanej rozdzielczości dba wysokiej klasy skaler wizyjny marki EXTRON.