parallax background

Hotel Metropolis – nowoczesne systemy AV

Hotel Metropolis

Kraków

2014

Nowoczesne systemy AV i zarządzania dla Hotelu Metropolis w Krakowie

nowoczesne-systemy-av-grupa-clue-hotel-metropolis-systemy-konferencyjne-sterowania

Nowoczesna systemy dla ekskluzywnego hotelu

Nowoczesny obiekt Hotelu Metropolis położony jest w samym centrum Krakowa. Wizytówką hotelu jest jego nowoczesny design, a zatem i system audiowizualny musiał zostać dostosowany do wysokich wymagań użytkownika i gości hotelu. Hotel dysponuje powierzchnią zaadaptowaną na potrzeby centrum konferencyjnego. Atutem zaproponowanego przez nas rozwiązania jest pełna elastyczność zagospodarowania przestrzeni.

Systemy AV w hotelu

Wszystkie pomieszczenia, oprócz standardowego wyposażenia w sprzęt AV (projekcja, nagłośnienie) mają możliwość matrycowania sygnałów audiowizualnych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu przełącznika matrycowego HDMI 4×4 marki Gefen zintegrowanego z procesorem sterowania CRESTRON CP3.  Dzięki zastosowaniu czujników oraz automatyzacji ścian mobilnych użytkownik może uzyskać w sumie 16 różnych sposobów funkcjonowania przestrzeni konferencyjnych bez potrzeby ingerencji w system AV, a jedynie poprzez zmianę konfiguracji ścianek.

dystrybucja sprzętu av crestron

Zintegrowane systemy sterowania 

Zaprogramowany system sterowania automatycznie dostraja odpowiednie poziomy dźwięku i oświetlenia w zależności od pożądanej konfiguracji ścian oraz uruchamia odpowiedni preset  wymuszający transmisję obrazu z konkretnego źródła/przyłącza do odpowiadającego mu projektora. O wyświetlanie na ekranach obrazu o dopasowanej rozdzielczości dba wysokiej klasy skaler wizyjny marki EXTRON.